KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15186286
*
nr 1518 6286
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 20:54:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 17:25:28
1
Vinnande bud
30/1 20:40:26
2
150 kr
30/1 20:40:26
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hans Hamngren
nr 1518 6286
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 17:25:28 | 1 | Vinnande bud |
30/1 20:40:26 | 2 | 150 kr |
30/1 20:40:26 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1934.Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19